– Bez kategorii

    • Kontrast
    • Układ
    • Czcionka

Eko gra terenowa w Ogrodzie Saskim

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym we współpracy z Miastem Lublin – Bieg po punkty EcoGra miejska w Ogrodzie Saskim. 
 
Kilka informacji: 
Data: 26.09.2024 r. 
Dla kogo? klasy 2 i 3 szkoły podstawowej
Czas trwania: około 45 min
Nagroda główna: 1000 zł


Liczba klas biorących udział jest mocno ograniczona, zapraszamy do zapisów kontakt mailowy na adres zapisy@anthill.com.pl
Regulamin dostępny poniżej. 

Chwalebny Festiwal Sztuki

16-17 sierpnia 2024 r. odbył się Festiwal Niebo i Ziemia , dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

 

„Niebo i Ziemia”  jest chwalebnym festiwalem sztuki, bo przez działania artystyczne zachęcamy do afirmacji natury i budowania dobrostanu.

W ramach wydarzenia, pierwszego dnia zaprosiliśmy mieszkańców i turystów na nocną iluminację świetlną Zamku wraz z performensem muzycznym w wykonaniu Olgi Kozieł, Marcina Sudzińskiego, Macieja Filipczuka oraz Pawła Passiniego.

Kolejny dzień festiwalu były to warsztaty zielarskie „DziczeJemy” z Justyną Pargiełą, tworzenie pająków, zieleńców, bukietów z Kołem Gospodyń Wiejskich Radawczanki oraz wykonaliśmy dywan kwietny – infioratę pod okiem Anny Szymaniak, a na zamku zawisła giga girlanda kwiatowa stworzona w ramach warsztatów przez Pawła ‘Totoro’ Adamca oraz Agnieszkę Kasprzak – warsztaty „AkcjaKreacja”.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzeń 

Warsztaty ekologiczne Wolontariatu Pracowniczego na rzecz żubrów w Janowie Lubelskim

25 lipca 2024 roku zaprosiliśmy Wolontariuszy Fundacji Banku Pekao S.A. do Lasów Janowskich, gdzie odbyły się warsztaty i prace na rzecz mieszkających tam żubrów. 

Wolontariusze wykonali dwa paśniki, poidełko na wodę oraz korowanie drzew do zagrody dla żubrów. 

My zorganizowaliśmy dla Wolontariuszy dwa warsztaty  –Wprowadzający, który scharakteryzował miejsce, bioróżnorodność oraz funkcjonowanie ekosystemu janowskich żubrów oraz warsztaty kulinarny less waste z Kołem Gospodyń Wiejskich Łążkowianki.

cykl wydarzeń w ramach 10. rocznicy kanonizacji

Stowarzyszenie Anthill w partnerstwie z Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie realizuje wydarzenie Święty Jan Paweł II – wartości i nauka wiecznie żywe – cykl wydarzeń w ramach 10. rocznicy kanonizacji w tym: Wojewódzki Konkurs Graficzny „Bliżej Chorych”.

Ideą wydarzenia jest zwrócenie uwagi na działalność poświęconą osobom dotkniętym chorobą nowotworową w ostatnim jej stadium oraz osobie nierozerwalnie związanej z reprezentowaniem ludzi Chorych i cierpiących – św. Janem Pawłem II. W misji pełnionej przez Hospicjum Dobrego Samarytanina od ponad 30 lat, przyświecała zawsze myśl naszego wielkiego rodaka – „Kiedy cierpią ludzie, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym. Blisko niego.” Słowa te są hasłem wojewódzkiego konkursu, którego celem będzie wyłonienie projektu graficznego do oklejenia szyb wielopowierzchniowych w budynku Hospicjum.

Finał odbędzie się 15 sierpnia 2024 r., podczas którego nastąpi uroczyste odsłonięcie wykonanej grafiki, prezentację realizacji części prac związanych z zagospodarowaniem ogrodu i przestrzeni wokół budynku oraz przedstawienie dalszych planów związanych z udostępnieniem ogrodu dla Podopiecznych Hospicjum. W ramach wydarzenia odbędą się dodatkowo:  Wykład poświęcony  podejściu św. Jana Pawła II do chorych, wraz z wystawą dzieł konkursowych oraz koncert charytatywny.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie

Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a celem programu pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Przed nami kolejna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego – muzycznego wydarzenia z 50-cio letnią tradycją.

Tego lata – po raz kolejny – w farze kazimierskiej usłyszymy koncerty niezwykłych mistrzów organowych z Polski i Europy m.in. Włoch i Czech. Będziemy mieli również okazję posłuchać włoskiego chóru oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego wraz z Patrykiem Podwojskim.

Wydarzenie rozpoczyna się już 6 lipca, i odbywać się będzie co sobotę o 19.00 aż do 31 sierpnia, kiedy odbędzie się zwieńczenie Festiwalu – Koncerty Finałowe. Podczas koncertów finałowych wystąpią nie tylko organiści. Usłyszymy duet klarnet – organy.  

Program wydarzeń: 

Wykonawcy: 

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie

Kazimierski Festiwal Organowy bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a celem programu pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Back to top