– Aktualności

    • Kontrast
    • Układ
    • Czcionka

Lublin z literaturą to wydarzenie literackie, które odbędzie się w samym centrum Lublina – na Placu Litewskim. Przez trzy tygodnie, o stałej porze, na specjalnie zaaranżowanym stanowisku, będzie czytana twórczość znakomitych pisarzy bezpośrednio związanych z naszym miastem – Bolesława Prusa, Isaca Bashevisa Singera oraz Julii Hartwig. Każdy cykl zostanie zwieńczony ogólnodostępnym wydarzeniem kulturalnym, podczas którego będzie można posłuchać na żywo dzieł muzycznych i literackich. Dodatkowo, przez cały czas trwania wydarzenia na Wieży Trynitarskiej w Lublinie będą wyświetlane iluminacje cytatów dzieł tych znakomitych twórców.

 

Jednym z istotnych elementów edukacyjnych wydarzenia będą tematyczne gry miejskie „śladami” pisarzy. Zostaną one opracowane i przeprowadzone dla dzieci i młodzieży z lubelskich szkół.  

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” 

MKiDN_kolor (1)
PROJEKT_ZREALIZOWANY DZIEKI WSPARCIU ML_RGB
logotyp (1)

Muzyczna podróż przez pokolenia – to seria koncertów wykonywanych przez trębaczy, grających z tarasu widokowego na Wieży Trynitarskiej – najwyżej położonego punktu widokowego w Lublinie. Chcemy ułatwić mieszkańcom Lublina dostęp do kultury, przybliżać muzykę i sztukę. Artyści zagrają na żywo, kierując instrumenty w cztery strony świata, a wykonywane utwory będą słyszalne przez każdego przechodnia i turystę w centrum Lublina. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę, zaczynając od 8 maja do 26 czerwca 2022 roku, punktualnie o 15:00 przez 15 minut. Hasło projektu brzmi: O 15:00 spójrz na Wieżę Trynitarską

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Partnerami są: Miasto Lublin , Archidiecezja Lubelska Wieża Trynitarska w Lublinie Kultura Enter Kurier Lubelski , Radio Lublin , Gość Niedzielny Lubelski

Back to top