– Wesele Krzczonowskie

    • Kontrast
    • Układ
    • Czcionka

Dzień Stroju Krzczonowskiego

Wesele Krzczonowskie to inicjatywa edukacyjno-animacyjna oparta o tradycje weselne wsi Krzczonów w województwie lubelskim. Będzie to również Dzień Stroju Krzczonowskiego, a działania objęły szereg pokazów, warsztatów, wystaw o tematyce ludowej. Nie zabrakło występów KGW i Zespołów Śpiewaczych, a o zmierzchu organizatorzy zaprosili na premierę filmu „Nowe życie dawnych zwyczajów weselnych na Lubelszczyźnie”, który powstał specjalnie na to wydarzenie. W ramach wydarzenia zorganizowano wiejską potańcówkę, gdzie zagra Kapela Tęgie Chłopy oraz Kapela Ludowa z Gościeradowa.

Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy wystawę fotografii Martyny Jarosz – “Nowe życie dawnych zwyczajów weselnych na Lubelszczyźnie”. Poniżej kilka kadrów. 

Podsumowaniem licznych działań będzie barwna publikacja, materiał wizualny o charakterze dokumentalnym  i teksty przygotowane przez etnologów i badaczy różnych aspektów kultury lokalnej. 

Poniżej fotorelacja z wydarzenia, fotograf: Paweł Fiedeń

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia oraz filmu. Zdjęcia Paweł Fiedeń, film Zebra Production, muzyka do filmu Tęgie Chłopy – Polka Żydówka z płyty Dansing

Wesele Krzczonowskie – nowe życie dawnych zwyczajów weselnych na Lubelszczyźnie – film dokumentalny

Back to top