– Kazimierski Festiwal Organowy: Koncerty Finałowe

    • Kontrast
    • Układ
    • Czcionka
  • Home
  • Projekty
  • Kazimierski Festiwal Organowy: Koncerty Finałowe

Kazimierski Festiwal Organowy: Koncerty Finałowe

Zapraszamy do udziału w Kazimierskim Festiwalu Organowym!

Stowarzyszenie Anthill we współpracy z Parafią pw. Św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła organizuje cykl koncertów trwających w okresie wakacyjnym w Kazimierskiej Farze. Wydarzenie jest kontynuacją ponad 40 letniej tradycji odbywających się w Kazimierzu Dolnym koncertów organowych.

Zaproszeni lokalni oraz międzynarodowi artyści przedstawiać będą sztukę muzyki dawnej, wygrywaną na najstarszych organach w Polsce, będących chlubą naszego regionu. Dopełnieniem planowanych występów będą wykonania duetów, łączących organy z instrumentem rzadko spotykanym w kościołach takim jak dudy szkockie, skrzypce czy flet poprzeczny. Znaczna część wydarzenia będzie udostępniona szerokiemu gronu odbiorców poprzez transmisję streamingową oraz transmisję w TVP 3. Realizowane działanie uwzględnia również organizację spotkania sieciującego artystów między sobą i młodymi adeptami.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach oraz obserwowania Kazimierskiego Festiwalu Organowego w mediach społecznościowych:

https://tiny.pl/9xvdm

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionch w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Back to top